4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Sajnos a rövidítés jelen esetben értelmezhetetlenné tette a kérdést. A kálcium-oxalátról tudom, hogy az mi, de a "dihidr." -t nem értem. Így válaszolni sem lehet a kérdésre, Javaslom ismételje meg a kérdést úgyí, hogy leírja, milyen tünetei, panaszai vannak (voltak) a kutyájának, mit kellene megelőzni a jövőben?
Nem hiszem hogy magától (kutyanyál, ön) meggyógyulna. Külföldön is vannak állatorvosok, vigye el oda. Üdv
Kedves Erika! Idős kutyákat évente többször is érdemes megmutatni állatorvosnak, Ön azt írja, hogy kutyusa 2 éve volt utoljóra vizsgálaton. Így még mielőtt én bármit is írhatnénk látatlanban, mindenképpen azt javaslom, hogy mutassa meg kutyáját kezelő állatorvosának. Egyébként ha a kutyus, eszik, iszik, jól van és játékos, akkor egyáltalán nem indokolt az eutanázia. Ők nem olanok mint az emberek, megszokják a hiányosságaikat és nem zavarja ez mindennapjukat.
Az 1 hónapos kiskutya, még nagyon kicsi, akárcsak egy csecsemő, a testi szükségleteire koncentrál: eszik, iszik, alszik, űrit és társaival játszik. 8 hetes korában szokás elválasztani anyjától és akkor lehet elkezdeni játszani is vele.
Sok macskatartó értetlenül áll a "rejtély" előtt: hogyan lehetséges, hogy a gyomrára rendkívül kényes, válogatós, még a legdrágább macskatápok között is turkáló cicus arra vetemedik, hogy füvet, vagy más növényt legeljen a kertben vagy a teraszon? választ a cikkben talál >>