4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A nemes papagájok faroktollain a sárga színezet megjelenése természetes, de fedőtollakon jelezhet májfunkció problémát. Ez lehet hiánytünet, de túladagolás, mérgezés tünete is. Vitamintúladagoláskor rendszeresen előfordul. Az egyes ivóvízben adagolt kiegészítők szag és ízanyagai miatt előfordulhat, hogy a madarak inkább szomjaznak, mint szükségleteiknek megfelelően fogyasztanának belőlük. Az Ekodiar-t érdemesebb kúraszererűen, pl. egy hétig folyamatosan itatni, havonta ismételve. Májregenerálásra a máriatövis magját javaslom. A papagájok többsége szereti, a magkeverékbe kb. 1:20 arányba keverendő.
Kedves Sissi! A Friskiest egyáltalán nem ajánlom, Orijen, Acana, Hills - mindegy csak szuper premium legyen! A kutya méretének, korának megfelelőt kérjen az állateledelesnél vagy az állatorvosánál. Segítenek a választásban. És ha szuper prémiumot kap, akkor kiegészítőkre (csonterősítőkre) sincs szükség.
Kedves gazdi! A napokban érkezett egy hasonló kérdés, kérem olvassa el, mielőtt egy beagle mellé egy nagytestű dobermannt szerez be. http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Gazdi! Ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni! Elég rossz bőrben van a kuyta, irány az állatorvos!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok