4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Györgyi, látatlanban így nehéz erre bármit is mondeni, javaslom mielőtt ilyen döntést hoznak, nézessék meg a csincsillát egy kisállatorvosi rendelőben. http://grafdoktor.hu/Dr. Géczy Csabát ajánljuk
Kedves Kocsó Judit! A fekete részek sajnos fogszuvasodás jelei, ezért elengedhetetlen lesz az orvosi vizsgálat. Túlnőtt fogak akkor vannak, ha nyitott szájjal is fedik egymást a fogak (pl. ásítás), a jó fogak csukott szájjal csak kis mértékben fedhetik. Nem tudom érdemes lenne-e azonnal vágni, mert lehet, hogy az nagyobb fájdalommal járna - a szuvasodás miatt - mintha kivárja az állatorvosi segítséget. Ebben a néhány napban még nem nő akkorát, hogy az életét veszélyeztesse, ezért a kis kivárást, majd a mielőbbi orvoshoz vitelt javasolnám. Ha nem lennének a fekete foltok, azt mondanám vágja, de így, mivel nem láttam a foltok helyzetét, hogy hol is indult romlásnak a fog, inkább a csütörtök kivárását javasolnám. Esetleg a fog legvégéből lehet vágni egy keveset, ha a fog érintése nem jár fájdalommal. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége (és nem a szem). Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek. A legjobb lenne megmutatni egy hüllőspecialista állatorvosnak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
KEdves Érdeklődő! Tartás: egyedül is lehet, de célszerű egy hím és két-három nőstény állatot egy helyre rakni. Több hímet ne tartsunk egy helyen, mert rövid időn belül végeznek egymással. A túl szűk hely stresszeli az összezsúfolt állatokat és nem is szép látvány, ha egymás hegyén-hátán tülekednek. Három-négy gekkó részére egy 100x50x60 cm-es terrárium már jól berendezhető. Mindenképpen alakítsunk ki legalább annyi búvóhelyet a számukra, ahány gekkót együtt tartunk. további infó: http://www.haziallat.hu/terrarium/hullo-fajok/leopardgekko-az-idealis-terrariumi-allat/227/
Tessék???? Azonnal vigyék állatorvoshoz!!!