4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Üdvözlöm! Remélem nem okoz majd csalódást, hogy nem egy hímnemű doktor úr válaszol...... Szerintem túlaggódja a dolgot. A vízfelszín tetejét van hogy egy vékony nyálkás réteg vonja be, főleg olyan vízben ahol esetleg fadarabok vannak berakva bújkálónak... illetve olyan vizeknél ahol nincs szűrő ami a vizet mozgatná, ez a vékony réteg befedheti a teknőst is, aki levegővétel miatt kidugja a vízből a fejét...és rátapadhat arra. Elvben tehát ez előfordul. Persze látatlanban nehéz megítélni hogy biztos-biztos erről van szó... Szerintem ameddig a teknős érdeklődő, eleven, jó étvágyú és nem tartózkodik kint a szárazulaton, magyarul nem viselkedik "furcsán" addig nem kell aggódni.. Üdv-Éva
A szem mindig árulkodik a kóros állapotról. Normális körülmények között áttetsző és csillogó. A fátyolosan fehér szem vagy egy elszigetelt fehér folt a szemen sebesülést vagy betegséget jelent. Az abnormálisra duzzadt szem a szemek betegségre (exophtalmus) utalnak. A hal sebesülés miatt is elvesztheti szeme világát, de ezt általában nem sokkal éli túl. Rossz vízminőség esetén ez a bakteriális fertőzés is lehet. Ha terjedni kezdene a hatékonyabb szűrés, több vízcsere és a baktokill tabletta megfogja.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni sem a nőstényeknél próbálkozni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Ha a nőstényt is ivartalanítják nagy valószínűséggel meg fog szűnni a probléma.
Kedves Gazdi! Ez sajnos tipikusan olyan probléma, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni. Azt sem tudjuk, hogy ivartalanított-e a kan kutya? Minden oltása megvolt-e stb. Laborvizsgálat is indokolt lenne. Keresse fel állatorvosát!
Sajnálom a nyuszikat. Ez előfordul első szülésnél. Az anya lehet még tapasztalatlan. Mennyi időre születtek a fiókák? Hol volt a helyük? Az anya mit csinált- épített fészket, egy légtérben volt velük? Ezeket tudni kéne, hogy pontosabb választ adjak...