4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Előfordulhat a bak harapásától, azonban, ha hetekig megmarad, akkor érdemes egy orvosnak megmutatni...
Sajnos a daganatok kiújulása mutatja azt, hogy ez bizony rosszindulatú folyamat. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) ilyenek. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal.
Kedves Gazdi! Azt megállapítani, hogy időskori hallásromlásról van-e szó biztosan csak állatorvos tudja, így javasolt a kutya kivizsgáltatása. Öreg kutya gondozása >>Kutya öregedés >>
Üdvözlöm! arról nem is beszélve, hogy vágással helyrehozhatatlan A deguk "fogas" problémái ennél azért jóval bonyolultabb témakör sajnos. Általában az elülső fogak túlnövésének hátterében a jóval hátrébb elhelyezkedő örlö fogak rendellenes túlnövése áll. Az elülső metszőfogak levágása tehát ezen a problémán rendszerint nem segít...károkat okozhatunk a deguk fogainak gyökerében...( a fogakat csiszolni kell) Amennyiben a metszőfogak nem érnek össze a degu nem, vagy nehézkesen tudja csak felvenni a táplálékát. Abban az esetben ha a degunak bármilyen problémája van az örlőfogaival, eleve nehezen eszik... ami életveszélyes állapot egy ilyen kis növényevő esetén. Tehát összegezve érdemes lenne egy egzotikus állatok gyógyászatával foglalkozó kollégához eljuttatni a degut, hogy ő altatásban megvizsgálhassa és csiszolással korrigálhassa a fogait, ezek után várható jobban lét. Üdvözlettel -Éva
Kedves Érdeklődő! Attól függ, van azért ennél jóval jobb kutyatáp.