4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Napi 1-majd 1,5L tejet naponta
Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. Mesterséges táplálás >>
Kedves Zsolt! Valószínűleg idegrendszeri problémáról van szó, de azért kivizsgálnám a kutyust. Ez magában foglalna egy vérlabor és egy kardiológiai vizsgálatot... Ha a tünetek fokozódnának, azaz egyre hosszabb görcsös rohamok és eszméletvesztés jelentkezne, akkor szinte majdnem biztos epilepsza a diagnózis, ami folyamatos kontrollt és kezelést igényel...
Kedves gazdi, az étvágytalanság első jel arra, hogy valami gond van, ráadásul a kiskutyák bélrendszere nagyon érzékeny. Így javaslom , hogy látogassák meg vele az állatorvosukat.
Kedves Olvasónk! Ez tipikusan olyan kérdés, amivel nem lehet látatlanban mit kezdeni.. 2 éves golden - szuka? Kan? ivaros vagy ivartalanított? Oltásai megvannak? Belső szervi probléma netán ízületi? Javaslom, hogy keressen fel egy állatorvos kollégát..