4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Az Ön által végrehajtott vízcserék gyakorisága optimális!
A tünetekből ítélve akár hasnyálmirigy-gyulladás is lehet, de még sok minden más is, pl. daganat. Azt javaslom, hogy forduljon azonnal orvoshoz.
A testméretéből adódóan keletkezhetnek bonyodalmak. Ilyen pl. ha túl nagyok a méhében az utódok (pl. nagy méretű kannal párzott) és emiatt nem tudnak természetes úton megszületni. Ekkor orvosi beavatkozásra, esetleg műtétre lehet szükség. További nehézséget okozhat, hogy elég stresszérzékenyek az ilyen típusú kutyák és nehezen viselik a fájdalmat és a különböző beavatkozásokat. Ha mindenképpen szeretne kicsiket, akkor 2 -3 évesen már elég "érettnek" kell lennie az "utódláshoz", de mindenképpen beszéljen erről kezelő-állatorvosával is.
Sajnos igen. A törpehörcsögök feltehetően valamilyen kórokozót (vírust, baktériumot) hurcoltak be meglévő állatállományukba.
Ez nagyban függ attól, hogy milyen teknőcről beszélünk, ezért nem tudok konkrét választ adni, de egy internetes keresőbe (pl. Google) beírva a "problémát", hamar kielégítő megoldáshoz lehet jutni :).