4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Nem hiszem, hogy ez allergia lenne. A fokozott nyálzás oka az lehet, hogy valamiért neki rossz ízű a tabletta, és ahogy a szájában megérzi ezt az ízt, elkezd erősen nyálzani. Úgy kellene megpróbálni a gyógyszert beadni neki, hogy ne nagyon rágódjon rajta. Le kellene nyomni a torkán egy ügyes mozdulattal. (Ezt persze meg kell tanulni. Kérjék az állatorvosok segítségét!)
Én eltávolítanám a csomót, és szövettani vizsgálatot csináltatnék belőle, ha biztosat akarnék tudni.
Szerintünk ha tőből leszakadt a körme, akkor már nem nő vissza, de ettől boldogan fog élni a továbbiakban is! Az "ebcsont beforr" mondást fordíthatjuk erre is, mókuscsont beforr! Régóta foglalkozunk állatokkal, de ilyen "kisebb sérülések" gond nélkül gyógyulnak a rágcsálóknál. Ilyenkor sokat nyalogatják a sebet, valószínűleg ez segíti náluk a gyógyulást. Talán már rendbe is van a mókid és ezekre az általam írottakra magadtól is rájöttél! Ha begyullad, gennyedzik és nem gyógyul - ez egy-két napon belül látszik, akkor viszont állatorvoshoz kell vinned. Ők jól értenek a rágcsálókhoz: http://www.grafdoktor.hu/
A tojásképzéshez, csontképződéshez elengedhetetlen a megfelelő ásványianyag utánpótlás. Erre a célra sok kiegészítő létezik, ajánlom a Calcium columba-t, vagy a Calci-lux készítményt ivóvízben oldva, külön kistányérban elhelyezve érdemes etetni a Kondifix mineral készítményt, melyben az apró kavicsok segítik a zúzógyomor működését is. A bűzös széklet jellemző a kotló madarakra, viszont, ha nagyon híg, akkor lehetséges a káros baktériumok feldúsulása is. Ezt székletminta vizsgálattal lehet ellenőrizni. Odú, költés, fióka?>>
Hosszú lenne ezt leírni most, de a honlapomon itt mindent megtalálsz a kicsik felneveléséről. A picikhez hozzányúlhatsz. De előtte simogassad meg az anyát, hogy a ő szaga legyen a kezeden... http://www.torpenyuloldal.freeweb.hu/torpenyul_tenyesztes.html