4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Számos tényező befolyásolja az alomszámot, egészséges állatoknál átlagosan 4 kölyökre lehet számítani.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Igen, van, a megfelelő Ca-Foszfor kiegészítő és a Korvimin arthro nevő készítmény csodára képes.
A hüllők tartása nagy felelősséggel jár! Azt tudni kell, hogy mindegyikük védett és az országhatárokon áthozni is csak külön engedéllyel szabad, csempészetük büntethető. Mindenképpen szükséges egy állatka beszerzése előtt annak legmegfelelőbb tartásáról tájékozódni és a megfelelő körülményeket megteremteni. Ehhez nagy segítséget nyújt korunk vívmánya, az internet, ezen belül az internetes keresők használata. Mutatóba néhány oldal a sok közül, ahol minden kérdésre megtalálhatók a válaszok: http://teknos.lap.hu http://gorogteknos.uw.hu http://www.zoomedia.hu/terra/t_097t.htm
Igen, a Galastop egy modern és nagyon jó készítmény. Akár megelőzésre is lehet adni a tüzelést követő 7-8. héttől elkezdve. A sorozatos álvemhesség hajlamosít az emlődaganatok kialakulására. Az ivartalanítás ezt a kérdést megoldja, de tilos tüzelés után vagy az álvemhesség alatt műttetni, mert akkor nagyon intenziv tejelés indulhat be, amit nehéz elnyomni.