4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A diagnózist a kutya kezelőorvosával kell megbeszélnie, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Látatlanban erre nem tudok válaszolni, meg kellene mutatnia állatorvosának.
Szia! Hát bak mellé mindenképpen ivartalanított nyuszit vennék- mert különben vagy verekedés lesz vagy pedig kisnyuszik. Mindenképp külön ketrec kell majd nekik- hisz kell a magánszféra. rangsort így is úgy is le fogják játszani egymás között- és ha kialakult azt nektek is be kell tartani- akkor semmi gond nem lesz a későbbiekben.:)
Üdvözlöm! Nekem is volt hasonló eset. Ez a köldök még nem összeforrott köldöke. Ha 1-2 héten belül nem tűnik el, akkor érdemes egy specialista orvost felkeresni, pl. Exopet gyógyászati centrum.
Üdvözlöm! Mivel a víziteknősök étlapján 80 %-ban halak szerepelnek, ezért biztosan el fogják kapni a halakat. A stressz maximum a halakra lesz hatással. Tudj meg még többet a teknősökről! 40 évig is boldogan élhet a sárgafülű ékszerteknős!