4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Üdvözlöm! Valóban fogkefével kellene eltávolítani és a biztonság kedvéért betadinnal lemosni, de nem tegyék így vissza a vízbe, hanem hagyják szárazon és 10 perc múlva jól mossák le a teknőst és mehet a helyére.
Kedves Anna! A pajzsmirigyműködés jónak tünik, a nemi hormonok is rendben vannak, de a kortizol önmagában nem mond sokat a mellékvese működésével kapcsolatban. Itt jó lenne egy vizeletből végzendő kortizol: kreatinin arányt nézni a működés megítélésével kapcsolatban. Ha ez is negatív, akkor valószínűleg melatonin hormon elégtelenség (tobozmirígy) állhat a jelenség mögött. Erre alig van alkalmas kezelés (meg lehet próbálni néhány melatonin tartalmú táplálék kiegészítőt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A hereborék gyulladás valóban nagyon fájdalmas és okozhat sántaságot. Legtöbbször mechanikai oka van (fekhely, a kutyaház küszöbe stb.). Amig a kiváltó ok nem szűnik meg, addig hiábavaló a kezelés. Néha csak a herélés segít. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg idegrendszeri probléma. Agyi vagy gerinc eredetű. Szerintem mutassa meg egy állatorvosnak, egy alaposabb vizsgálattal talán közelebb juthatunk a megoldáshoz...
Kedves Kata! Nem sokat tudok a kutyáról, de valószínűsítem, hogy inkább egy gerincből kisugárzó fájdalom lehet az állapot mögött. Jó lenne egy gerincröntgent csináltatni. A máj általában nem ennyire fájdalmas. Ha van biztos diagnózis, akkor lehetne gyógykezelést beállítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc