4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Ha egyébként minden rendben van vele,nem lehet, hogy ivarzó állat viselkedését mutatja ilyenkor? Azt javaslom, kérdezze meg a patkány tenyésztők valamelyikét. Ha ez nem szokásos jelenség náluk, akkor un. egzotikus állatokkal foglalkozó szakállatorvost keressen, aki meg tudja vizsgálni.
Kedves Gazdi! Sajnos részletes kivizsgálás nélkül nem lehet segíteni. El kell vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Az Ön által leírtakból nem igazán derült ki számomra, hogy mi a diagnózis... Ha a röntgenvizsgálat rendben volt, akkor én inkább izom/ideg eredetű problémára (szúrás/harapás okozta phlegmone, zúzódás, húzódás) gondolnék, de ha nincs javulás, forduljanak másik állatorvoshoz...
Tisztelt Gazdi! Ez egy bőrdaganat. Azonnal vigye al állatorvoshoz a kutyát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kókai József! Alapos vizsgálat nélkül a leírtakból nem lehet megállapítani a madár problémáját, ami bármi lehet a baktérium feldúsulástól az élősködőkön, szervi elváltozáson át a tojásvisszatartásig. Javaslom állatorvos felkeresését, ami a diagnózist követően valószínűsíthető antibiotikum kezelés miatt is elkerülhetetlen. A hullámos fiatalok koráról fióka korban a tollazat, a rózsaszín láb és a rózsaszín alapszínű viaszbőr árulkodik. Az idős madarak lába szarupikkelyes, a csőr viaszbőre repedezett lehet. De például egy 2 éves és egy egészséges 10 éves madár közt nem lehet a külső alapján különbséget tenni.