4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Feltétlenül vigyék vissza, mert a hányának számos más oka is lehet.
A kutyájukat és a száját meg kell mutatni állatorvosnak, aki majd a vizsgálat alapján elmondja a lehetséges tennivalókat.
Kedves Gazdi! A szájgyulladások egy része valóban autoimmun eredetű. A pontos diagnózis lenyomati citológiai vizsgálattal,vagy szövettani vizsgálattal lehetséges. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Találgatásokkal nem lehet egy állat valós baját megmondani, eredményesen kezelni pedig végképp nem lehet. Azt gondolom, hogy a cicájuk egy nagyon alapos és hozzáértő vizsgálatra szorulna, mert csak így derülhetne ki, hogy ez a sokféle tünet mi miatt van. Ez azonban pénzbe fog kerülni, nem is kevésbe. De ez ennek a velejárója, e nélkül nincs eredmény.
Nem láttam a sérülést, de feltétlezem, hogy minden állatorvos el tudlátni egy sérült karmot. Az égetéssel való vérzéscsillapítás önmagában is fertőtlenít, és a Betadine is. Úgy gondolom, hogy fertőzéstől nem kell tartania. Ha a karom valami miatt annyira sérült, hogy nem marad meg, akkor magától le fog esni és új nő helyette. Valószínűleg csak kisebb repedés volt rajta, ami nem indokolta a karom levételét.