4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Gazdi! Nem tudunk arról, hogy a szer túladagolása esetén okoz-e valamilyen károsodást. 2-3x adagban biztosan nem. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Igen, valóban verébfióka. Elsősorban meleg helyre kell tenni (30C fok körül, ami legegyszerűbben egy kisebb infralámpával oldható meg), hidratálni, vagyis megitatni cseppekben adagolt, lehetőleg szőlőcukros vízzel, ügyelve, hogy folyamatosan nyeljen, nehogy a légcsőbe menjen a víz. Etetésre legalkalmasabb a lisztkukac, ami kisállat-kereskedésekben, horgászboltokban beszerezhető.
A fotón nem látom pontosan mi sérült, csak annyit hogy fokozottabb a könnytermelés és hunyorog. Próbálja meg megmutatni állatorvosnak!
Kedves Gazdi! A felsorolt táp mint jó minőségű és teljes értékű, önmagában is elegendő a cica számára. Ha az életkorának és ivarának megfelelően van kiválasztva, akkor e mellé már nem szükséges ásványi anyag pótlás sem. A konzervek a legtöbb esetben csak kiegészítésként szolgálnak a száraz táp mellé. Friss víz mindig legyen előtte!
A színe megfakul a szeme befehéredik a régi és új bőr között képződő vedlési nyiroktól. Ha ezt látja ne etesse mert ha nagyon bekajál és megvastagszik akkor a bőr megpattanhat, a nyirok kifolyik és a bőr ,,rászárad,,. A folyamat 8-10 nap alatt lezajlik. Ha nem vedlik le egyben és véletlenül marad rajta pár darab a régi bőrből nem kell aggódni kézzel könnyen ledörzsölhető. Ha rendszeresen marad rajta bőr vedléskor az jelenthet egészségügyi problémát, pl vitaminhiányt.