4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Gazdi! Több szempontból sem kedvező egy hím és egy nőstény együtt tartása. Bár a dzsungáriai törpehörcsög társaságkedvelő állat, általában csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett (következetes összeszoktatást követően). Külön neműeket pedig azért nem érdemes együtt tartani, mert az ivarérést követően a nőstény folyamatosan elleni fog és ez hosszútávon ártalmas neki. Amennyiben a szaporulat nem jelent gondot és a nőstény már legalább 3 hónapos, akkor meg lehet próbálkozni az összeszoktatással. Ha el is fogadják egymást, a nagyméretű ketrecben mindkettő számára legyen külön kuckó, ahová el tud bújni, akár a másik fél elől is.
Kedves Gazdi! A szobatisztaságra nevelésről ebben a cikkünkben írtunk bővebben: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell. Valóban sok türelem és kitartás kell a cél eléréséhez, de rendszeres és következetes odafigyeléssel a kutyus rövid időn belül szobatiszta lesz. A folyamat talán legnehezebb része, hogy egyértelmű visszajelzéseket (dicséret, tiltószó) adjon azzal kapcsolatban, hogy mit vár el tőle. A séták és a kint töltött idő annyi ideig tartson, amíg a kiskutya elvégzi a dolgát, ezt követően pedig mindig dicséret következzen. Balesetek egy ideig még előfordulhatnak, de előbb-utóbb a kiskutya fejében is összeáll a kép, hogy hol kell elvégeznie a dolgát. Fontos, hogy ha véletlenül bevizel, akkor nagyon alaposan tüntesse el annak szagát és nyomait a házból! Illetve hasznos, ha az ürítések rendszerességét is figyelmemmel kíséri, és ehhez időzíti a szabadban töltött időt.
Kedves Gazdi! El kellene végezni vérből az allergén diagnosztikát, hogy mikre allergiás (Spot Platinum Allergia teszt, Spectrum Allergia Laboratórium) és az eredmények alapján lehetne egy egyedi szérumot készíttetni akutyusnak, amitől tünetmentes lesz, mallékhatások nélkül. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ezen tünetek alapján látatlanban nehéz bármit is mondani, feltétlenül mutassa meg a kutyát egy állatorvosnak!
Az udvari tartás véleményem szerint jobb megoldás lenne. Másik cicát csak akkor vegyen mellé, ha már megszokta az új helyét.