4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Anna! A szürkehályog kezelésére helyileg a Cineraria maritima szemcseppet ajánlom D10-es potenciában. Naponta 3x 1-1 cseppet kell mindkét szembe cseppenteni. Négy hét folyamatos alkalmazás után négy hét szünetet kell tartani. A szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet kezelni. Általánosan használható két homeopátiás szer: Calcium fluoratum C30 és Silicea C12. Az előbbit heti 2x kell adni, az utóbbit pedig napi 2x min. 3 hónapon keresztül, - természetesen a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ha a három hónap leteltével nem tapasztal javulást, akkor a további terápia összeállítása már mindenképpen egyedi kezelést igényel! Amennyiben további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! 06 (20) 928-4425 Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Minden valószínűség szerint álvemhes a kutya. A csirke az ő kölyke, akit félt. Javaslom az ivartalanítását, hogy a későbbiekben ez ne fordulhasson elő. Az álvemhesség gyógyszerrel megszüntethető pár nap alatt, de újra és újra előfordulhat.
A javaslatom az, hogy találgatás helyett vigye el az állatorvoshoz és vizsgáltassa meg ezt az izületet, esetleg röntgen felvételt is lehetne csinálni róla. Utána lehet majd eldönteni, hogy mire is van szüksége. Nem hiszek abban, hogy ezen a problémán vitamin vagy izület erősítő segítene. És őszintén szólva azt sem tudom, mire gondol "izület erősítő"-ként? Én ugyanis nem ismerek ilyen gyógyszert. (Porerősítők vannak, de az más.)
A kép alapján én sem. Mivel a viaszbőr kékes árnyalatú, így sokkal jobb felbontású kép kellene az ivarfelismeréshez. Ha színárnyalat zöld-türkizkék, az orrnyílások szegélye fehér, akkor tojó, ha a viaszbőr kék-lilás színű, fiatal madarak, tarka és inó madarak esetén rózsaszín, akkor madár hím. Öreg madaraknál a viaszbőr színe, felületének állapota eltérhet az kori jellemzőktől. Olvass tovább! Ez a 10 leggyakoribb hillámos papagáj betegség
Ha nem pigmentált, akkor halvány rózsaszín a normál szájnyálkahártya szín.