4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Javaslok egy laboratóriumi bakteriológiai és parazitológiai vizsgálatot elvégeztetni. Ha mindkettő negatív eredményt hoz akkor vérvizsgálat is szükséges lehet a hasnyálmirigy működésének ellenőrzésére.
Kedves Nagyi! Amit levelében leírt, hogy a nyuszi "náthás", nagyon kevés információ ahhoz, hogy tudjak Önnek ajánlani egy vagy több homeopátiás szert, ami segítheti a gyógyulását. A homeopátia nem így működik! Ezt a fajta terápiát minden esetben egyedre kell szabni, és ehhez pontosan és részletesen kell ismerni a kis állat tüneteit. A "nátha" jelentheti azt, hogy folyik az orra ..., de milyen színű, állagú a váladék ...? tüsszög-e ...? köhög-e ...? van-e étvágya ...? láza ...? ... és még sorolhatnám, hogy mi mindent kellene nekem ahhoz tudni, hogy a megfelelő szer(eke)t tudjam ajánlani. Ha ténylegesen csak orrfolyásról van szó, akkor egy kombinált homeopátiás tablettát tudok javasolni: CORYZALIA (humán patikában kapható), melyből egy tablettát kis vízben fel kell oldani, és napi 3 részletben a nyuszi szájába beadni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencüknek: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Előfordul hogy vedléskor a kloákájában is marad bőr, nézze meg és ha igen finoman húzza ki. Ha ott nincs gond lehet esetleg valami belső élősködő de az tenyésztett állatoknál ritka és csak állatorvosi vizsgálat tudja kideríteni.
Mindenképpen javaslom ezeket a kiegészítő vizsgálatokat.
Ha játék közben túlzottan harapdál a kutyája, egyszerűen merevedjen meg, majd hagyja ott a kutyát. Egy kis idő múlva újra odahívhatja magához, és új játékot kezdeményezhet, de ha megint túlzottan harapdál a kutya, újra hagyja abba a vele való játékot. Ha ezt jól időzíti, tehát éppen akkor merevedik meg, amikor a kutya éppen nagyon harapdálni kezd, a kutya meg fogja tanulni, hogy nincs értelme nagyon harapdálni, mert az a játék végét jelenti. Sok sikert!