4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Igen, továbbra is jó házőrző lesz, csak nyugodtabb, kedvesebb lesz. Nem akar majd elszökni, ha tüzelő szuka lesz a környéken és ilyenkor nem fog megőrülni a vágytól. Ja, és lelkileg sem fogja megviselni! Ez egész biztos.
Hosszú szőrrel szerintem nem fázhat, az enyém is egész nap (hóban-fagyban is!) kint rohangál a kertben :). Persze ő ehhez szokott hozzá! A ruha inkább az ázás és koszolódás ellen lehet hasznos egy ilyen kutyánál.
Valóban érdekes a teknős magatartásváltozása. Nehéz is erre a kérdésre konkrét választ adni. A teknősök szívesen napoznak a parton, főleg, ha az az aquaterrárium legmelegebb pontja. Lehetséges, hogy csak a víz hőfoka alacsony a teknős számára. Leveléből azt olvasom ki, hogy a teknős nem étvágytalan. Amennyiben ez a viselkedés komoly egészségügyi problémából adódna (pl. tüdőgyulladás miatt nem úsznak szívesen), úgy a magatartásváltozást étvágytalanság, levertség is kísérné. Ha a fenti tünetek valamelyikét tapasztalná, kérem forduljon állatorvoshoz.
Szerintem, ha ezt olvasta, akkor ne egyenek hüvelyeseket. Ne kísértsük a rossz szellemeket, annyi más zöldség/gyümölcs létezik még. Egyébként is puffasztanak, csakúgy mint a nedvesen adott friss zöldségek is, ezért kerüljük az etetésüket. A törpehöriknek azt kéne enni adni, amit ehetnek, és így nem fordulhat elő, hogy olyat kapnak, amit nem ehetnének egyébként. (Tök jó höritápok vannak, emellé alma, répa, banán, meggybefőtt, sajt, dió, mogyoró, stb., és mindenki jól jár.)
Látatlanban nem sok okosat tudok mondani a foltok természetéről. Azt javaslom Önnek, hogy keresse fel állatorvosát, aki tud abban segíteni, hogy megfelelő diagnosztikai laboratóriumba juttasson mintát ezekből a foltokból, és így korrekt módon meghatározható a foltok eredete, és az is, hogy a foltoknak lehet-e köze a halpusztuláshoz.