4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Okozhatja akár rüh is, de egyéb más betegség is (pl. allergia, bolha stb.). Azt javasolnám keressen fel egy állatorvost...
Valószínűleg kérges kövipók - Scotophaeus scutulatus Főként talajlakók, hengeres testűek, nem "mérgesek".
Sajnos a vizsgálathoz tapintás is szükség lenne. A kép nem elég. A szőrzet is akadályoz az elbírálásban.
Tojó Hullámos papagáj A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség Hogyan építsünk külső röpdét a hullámos papagájnak?
Kedves Kérdező! Irány az állatorvosi rendelő.Csak injekciós kezelés segíthet,míg nem késő! Dr.Puskás Gábor