4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Szerintem mindig olyan vagy mindig pározni akar (ilyenek a férfiak :)! Mert én mindig olyannak látom :)
1. Nincsen műtét kockázat nélkül. Ez a kockázat nő a kistestű rágcsálóknál, ezért speciálisan kell altatni őket és az ébredésnél is jobban kell figyelni. Érdemes oylan helyre vinni, ahol gyakran végeznek ilyen beavatkozást. 2. Különösebb változás nem lesz a viselkedésében, maximum nem fogja zargatni a párját és nem lesznek nemi-hormonális eredetű betegségei. 3. Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen műtét általában, kb. 6000 Ft lehet? De ennél sokkal magasabb ár is reális!
Valószínűleg csak rá kéne pillantanom és megmondanám, mi okozhatja a duzzanatot! :) Talán gyulladásos elváltozás? Kezdődő tályog? Daganat? Korábbi sérülés maradványa? A lehetőségek korlátlanok, ezért inkább nem találgatnék. Szóval a szokásos zárósorok: meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
A kutyának juvenilis vaginitise van, magyarul fiatalkori hüvelygyulladás. Antibiotikumos kezelés - hüvelyből bakteriológiai mintavétel után - célzottan javasolt. A kórkép általában makacs, nehezen kezelhető, de nem súlyos és az első tüzelés után megszűnik. Segíthet még a hüvely Betadine-os öblítése is, katéterrel, mélyen befecskendezve az oldatot. Ha sokszor van vizeletürítési ingere, az is lehet a hüvelygyulladástól. Ha a vizeletet nem hasüregen keresztüli punkcióval vették a hólyagból, akkor a gyulladt hüvelyből a pisi bemoshat fehérjét a vizeletvétel során, ami megtévesztő lehet.
Valószínű, hogy a teknősök kinőtték az eddigi terráriumot és most már nincs a két teknősnek elég territóriuma. A hím teknős udvarlásával csak tovább rontja a helyzetet, hiszen folyamatosan a tojó közelében van. Azt javaslom, hogy szerezzenek be egy nagyobb terráriumot, de amíg a hím lábán a sebek nem gyógyulnak meg, addig lehetőleg legyenek külön.