4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Szerintem egy kutya értéke független attól, hogy milyen! Azért szeretjük, mert kutya! (Amúgy tény, hogy a tenyésztők nem szeretik a hosszúszőrű németjuhászokat, de ez legyen az ő bajuk.) A kutya szó a fajra vonatkozik. Ezen belül (tehát a fajon belül) vannak fajták, pl. németjuhász. Így csak fajtatiszta kutyáról beszélhetünk, fajtisztáról nem, illetve minden kutya és állat fajtisztának tekinthető. (Kivéve mondjuk az öszvért. Házi feladat: miért?)
Meg kellene próbálni a kattanás helyét meghatározni, hogy melyik testrésze felől hallható a hang. Ha fájdalmat nem jelez és jókedvű, nem valószínű, hogy nagy baja van.
Mindig előre kell felmérni a lehetőségeinket ahhoz, hogy a leendő kutyánkat megfelelő körülmények között tudjuk tartani. Ha kevés az ideje, nem javaslok semmilyen kutyát. A kutyával foglalkozni kell, reggel is ki kell vinni sétára és napközben is, nem csak este. Akinek kevés az ideje, annak egy macska jobb társ, mint a kutya.
Lehet, hogy kelésgyenge (kevés volt a tojásban a tápanyag vagy nem voltak tökéletesek a keltetés körülményei), illetve kalciumhiány is okozhat ilyet. A szülőknek kellene kiegészítésképpen főtt tojást adni, összekeverve a tojás porított héjával. Illetve meg kellene próbálni etetni a fiókát is, esetleg így megmenthető.
Én kivenném. A kannibalizmus esélye fennáll, ha nem tetszik nekik valami a környezetükben. És ha nincs változás, ez megismétlődhet következő elléskor is.