4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A 2 év korkülönbség nem túl sok. Először érdemes a lakástól távol, semleges területen összeismertetni őket. Ha van rá lehetőség, akár több alkalommal hagyni őket játszani, ismerkedni, és csak utána hazavinni őket együtt. Pár napig ne maradjanak egyedül, és nagyon fontos, hogy jól elkülöníthető fekhelyről kell gondoskodni. Figyelni kell arra, hogy a szuka valószínűleg őrizni fogja a területét, az előjogait, féltékeny lesz a gazdájára. Az indokolatlan agressziót nem szabad ráhagyni, de nem baj, ha a fiatalabb kutyát kicsit megneveli. Ha a szuka elég intelligens, akkor még segíthet is a fiatalabb kordában tartásában.
Vitaminok hatására (amik a kutyaeledelben is lehetnek) elszíneződhet a vizelet. 10 nappal korábbi injekció, még ha B-vitamin komlex volt is benne, nem hiszem, hogy hatással lenne már a pisi színére. Bár szerintem ártalmatlan a jelenség, kötelességem azt mondani, hogy mutassák meg a kutyust egy állatorvosnak.
Valószínű, hogy a madár beütötte a lábát vagy beakadhatott valahova. Ha élénk, eszik-iszik, énekel, akkor nem lehet nagy baj. Szép lassan rendbe kell jönnie, ha mégsem javulna, és továbbra is fájlalná a lábát, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.