4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Nem valószínű, hogy fészket rak. Macskák kifejezetten nem raknak fészket és főleg kandúroknál nem szokott ilyen jellegű viselkedés fellépni. Inkább játékból csinálja és a fekhelyének "kényelmessé" tételét oldja meg ily módon.
Véleményem szerint maradjon az egyik gazdinál, aki korábban többet foglalkozott vele. Ez jobb lesz a kutyának, mint az állandó helycsere.
Kinőni nem fog, de ha gyulladásos a terület, akkor azt antibiotikummal kellene kezelni. Ezért el kellene vinni állatorvoshoz a degut.
Szerintem nyugodtan lehet együtt anya-lánya. Semmi rosszat nem tudnak csinálni. :) Csak ügyesen kell kiválasztani, nehogy véletlenül fiú legyen. A "megmeredés" pedig tényleg lehet nehéz székletürítés (ez akár hasmenés is lehet!), de vizeletürítési nehézség jele is. Meg kellene figyelni, hogy előfordul-e még a tünet, illetve, hogy mit "produkál" ilyenkor az állatka. Ha többször is előfordul a dolog, én elvinném állatorvoshoz.
Igen, kit tudják mutatni érzéseiket, és azt is érzik, ha jól bánnak velük. De ettől függetlenül a nyalogatás lehet vitamin- és ásványianyag-hiány jele is. Kellene venni neki vitaminkiegészítőket és ásványi anyagos nyaló-rágó tömböt.