4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Szerintem pár hónap kell hozzá. De mivel nyár van, le lehetne vágni rövidre a szőrét máshol is, és akkor "kinéz majd valahogy". :)
Kant ivartalanítani csak egyféleképpen lehet, mindkét herét el kell távolítani. Ennél sem felületesebb, sem "mélyrehatóbb" módszerről nem tudok kutyáknál... És ezzel csökkenthető az időskori prosztataproblémák előfordulásának valószínűsége.
Ha a madarak csapatban élnek, akkor nyugodtan leállhat a galambok etetésével. Nem fog törést jelenteni az életükben, csak a kényelmes megoldás, a "tálcán" kínált táplálék helyett, önállóan kell élelem után keresgélniük. A városi madarak mindig találnak táplálékot maguknak. Az etetés megszüntetését fokozatosan végezze, ne egyik napról a másikra szüntesse be!
Azért az belátható, hogy ha ennyiből meg tudnám mondani, hogy mitől pusztult el a páva, akkor valószínűleg Nobel-díjat kapnék. :) Különleges oltásról nem tudok. Mivel nyagytestű madarakról van szó, az ásványianyag- (főleg kalcium-) és vitaminadagolásra nagyon oda kell figyelni a csontozat megfelelő fejlődése miatt!
Hát... elég extrém a helyzet! Gondolom, szopós egerekről van szó. Talán valami miniatűr cumi-alkalmatosságot kellene gyártani és megpróbálni szoptatni őket. Én macskatejpótlóval próbálkoznék. Nem lesz könnyű.