4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A www.google.hu keresőbe beírtam, hogy "kisállattemető" vagy "hamvasztás kutya", és az alábbi honlapot találtam.
Mikor gyerek voltam, gyártottam a kiskutyámnak játékot. Használt, de kimosott zokniba még több túlhasznált és többnyire kimosott zoknit gyömöszöltem. Később erre a komplexumra anyukám elhasznált színházi ruhájának divatos és aranyszínű bőrszíját is rávarrtam, így mikor a kiskutyám játszott vele, rázogatta, akkor ezzel csapkodta önmagát. És ez nagy örömet okozott. Persze egy kutya olyan, mint egy gyerek. Ha nagyon akarja, bármit le tud nyelni, ami csak a szájába belefér…
Ha tényleg (!!) ivarzik, akkor maradhatott benne petefészekdarab. Normális esetben ivartalanítás után nem ivarzanak az állatok. Legjobb lenne megmutatni az állatorvosnak.
Szemetesbe kell dobni a koszos zsebkendőket! Másrészt rá kell szólni a kutyára "FÚJ, NEM SZABAD!" felkiáltással, ha a zsepi mégis mellé esik a kukának.
Ha engem furdal a lelkiismeret, hogy fázik kint az állatom, akkor beinvitálom az előszobába. Ha ez nem lehetséges, akkor kellene csinálni egy másik, rongyokkal kitömött állatházat. Ha hideg lesz, biztos bemennek és összebújnak!