4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Sokszor tapasztaltam én is, hogy a "törpe nyúl" csak addig "törpenyúl", amíg megnő! Ha igazán törpére vágyik valaki, akkor érdemes tenyésztőket megkeresni.
Onnan, hogy tojásokat raknak, és abból kikelnek a fiókák. De a tenyésztéssel várja meg, hogy a madarak 1 évesek legyenek.
Teljesen meg fog szűnni a szukák iránti érdeklődése, legalábbis "olyan" tekintetben biztos! :)
Az újszülöttet biztos nem és az idősebbeket is főleg csak akkor, ha már kijárnak a lakásból. Lakáson belül talán csak egy helyre lehet szoktatni őket. A macskaalommal érdemes próbálkozni.
Én az állatorvosomra hallgatnék, ő biztos tudja mit, miért csinál!