4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Konkrét elképzelés esetén (mely fajokra gondolt, egyedszám, mekkora hely áll rendelkezésére stb.) könnyebben tudnék Önnek segíteni.
Egyszerűen csak élvezi az életet és játszik.
Véleményem szerint a legjobb megoldás egy madárijesztő elkészítése lenne. Emberi alakhoz hasonlító madárriasztót készítsen. Egy régi ruhadarabból könnyen elkészíthető. Az erkélyre kifüggesztve biztosan elriasztja majd a galambokat. De beválhat, ha hangos, visító hangot hallató eszközzel próbálkozik. Attól is megijednek és nem jönnek vissza.
Vidd el állatorvoshoooooz!!!!!!!!!!!!!!! Majd megvizsgálja!!!!!!!!!!! És kezeli ennek megfelelően!!!!!!!!!!!
Nőstényt érdemesebb választani! Kevesebb a probléma, kevésbé büdös, nem jelölget és akár ivartalanítás nélkül is maradhat!