4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Vagy azonos fajokat tartson együtt, vagy a hullámos és a nimfapapagájokat társítsa. Fontos, hogy a madarakat együtt, egyszerre engedje be a volierbe. Költési időszakban páronként 1,5 odúval számoljon!
Nem fogja túlhordani. Cicáknál (is) nehéz így megmondani, hogy mikor fog pontosan elleni. De többnyire komplikációk és segítség nélkül is (persze ha lehetséges, nem árt a közelben lenni) rendben megellenek.
A parvo vírus emberre teljesen ártalmatlan!
Többnyire igen! Ezzel a megelőző plasztikai beavatkozással súlyos szembetegségeket lehet megelőzni!
A legjobb, amit tehet, hogy elhív hozzá egy tehéngyógyászatban jártas állatorvost, aki megvizsgálja és megállapítja, mi lehet a soványság oka.