4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A kismadár a kalitkájában érzi magát a legnagyobb biztonságban. Valószínű, hogy soha vagy nagyon ritkán volt kiengedve, ezért megy azonnal vissza. Türelemmel, kitartással legyél a madár felé, bízd rá a döntést, hogy mikor akar kijönni. Amikor ki szeretnéd engedni, nyisd ki a kalitka ajtaját és várd meg, amíg rászánja magát. Előbb-utóbb felbátorodik és el fogja hagyni a helyét! Nimfapapagájok ivarmeghatározása: Hím: színe nagyrészt szürke, különböző árnyalatokkal, feje sárga, hatalmas vörösessárga fülfolttal, bóbitája sárga, szárnya mentén fehér. Nőstény: feje halvány szürkéssárga, fülfoltja halványabb színű, a hát alsó része, a farok felső része és a farok fehér keresztcsíkos. Fiókák: a fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak; a nem meghatározása a fiatalok vedlése előtt szinte lehetetlen.
A honlapon már szerepel a feltetthez hasonló kérdés és hozzá tartozó válasz, melyek az alábbi linkekre kattintva olvashatók el.
A kecskepapagájok már 5-6 hetes korukra teljesen ki vannak tollasodva, és ekkor hagyják el az odút is. Véleményem szerint rosszul számolt valamit. Ha a madarak egészségesek, akkor a számításban lehet a hiba, ha más probléma is fennáll (rendellenes tollfejlődés, szétcsúszó lábak, ferde csőr, stb.), akkor ott komolyabb gondokkal kell szembenéznie. Ha tovább tájékoztat a madarak sorsáról, vagy pontosabb leírást adna (esetleg fotókat is küldene), akkor lehet, hogy többet tudnék segíteni.
Gratulálok a kismadárhoz! Általában néhány hét alatt megszokják az új helyüket és az új gazdit is. Az első időkben ne fogja meg a madarat, és ne is próbálja megsimogatni sem! Inkább várja meg, míg a kismadár közeledik Önök felé. A reptetéssel várjon legalább 1 hónapot. Remélem, tudtam segíteni!
A Rózsásfejű törpepapagájok számára egy kb. 50x40x70 cm-es méretű kalitka megfelelő. Képeket a http://www.bonapartemadar.hu/kellek.php weboldalon talál. Táplálásukhoz kis-közepes testű papagájok számára készült magkeverék ajánlott. A madarak táplálásáról további információkat talál a http://www.bonapartemadar.hu/madaraktaplalasa.php weboldalon.