4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Két éves életkorban ez a helyzet valóban nem normális, és biztosan meg van az oka is, csak meg kellene találni. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost, másik rendelőt, hátha ott sikeresebb lesz a diagnosztikai nyomozás. (Egy-egy lelet értelmezésekor gyakran előfordul, hogy a számszerű eredményeket másik állatorvos egészen másként értelmezi. Ami másnak normális, az neki már nem biztos, hogy az. Másrészt a sem teljesen mindegy, hogy pl. egy ultrahangos vizsgálatot ki, hol, milyen berendezéssel, és főleg milyen tapasztalatokkal végez el.)
Kérlek olvasd el a "Meddig él a ló? Fogas kérdés!" c. cikkünket, ez segíthet a kor megállapításában!
Mind a két tünet a kutya előző életszakaszában gyakorolt életformájából ered. A kutyát célirányosan provokálni kell arra, hogy tetten érhető legyen és a 4TAPPANCS által alkalmazott MFOJ (Megszakítás - Figyelemfelkeltés - Orientáció - Jutalom) szisztéma alkalmazásával fokozatosan leszoktatható a lopkodásról. A rágás és ürülék evés valószínűleg valamilyen ásványi anyag vagy vitamin hiányából ered. A "teljes értékű" felirat a táp csomagolásán nem sokat jelent ebből a szempontból. Kiegtészítés: (Háziállat Magazin) A prémium tápok tartalmaznak vitaminokat és ásványi anyagokat is, az alacsonyabb árú és minőségű, bármely élelmiszerboltban kapható tápok mellé külön vitaminkészítmény adása javasolt.
Teljesen jó megoldás a teknőspáncél tisztán tartására egy puha körömkefe / fogkefe használata. Nemcsak a félig levedlett szarulemezek távolíthatók el így, hanem a páncélra rakodott alga illetve kosz is. 4-5 hónapos korban elméletileg elegendő a másnaponkénti etetés is. Sokkal fontosabb szempont, hogy mekkora mennyiséget kapnak egy etetés során a kis teknősök. Javasolt többször kevesebbet adni nekik, mintsem ritkán sokat. Négynapi távollétet minden nehézség nélkül kibírnak a kis teknősök, de előre eleséget (még szárazat sem) nem jó beszórni, ugyanis ez erősen szennyezi a teknős vizét (a hínár nyugodtan maradhat).
A kutyának nem játékra van szüksége, ha nem a gazdi közelségére. Klasszikus egyedülmaradási / szeparációs probléma. Meg kell tanítani az egyedül maradásra és az egyedüllétet jobban elviselhetővé tenni a kutya számára. A tünet csökkentésének és megszüntetésénel lehetőségei: • egyedülmaradási tréning • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia