4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Egy-két benőtt szőrszálból nem lesz félmaroknyi szőr a tályogban. Úgyhogy mindenképpen érdekes a jelenség, amit tapasztaltak. Szerintem minden részletről kérdezze az állatorvos kollégát ,aki kezeli most.
Ha a tojó olyan mértékben támad, hogy ez a fiatal madár sérülésével járhat, akkor jól tette, hogy szétválasztotta őket. Idősebb hím vásárlása talán szerencsésebb lett volna, de a hullámosok ivarérettsége viszonylag gyorsan bekövetkezik, így 7-8 hónapos korban a hímet már biztosan visszateheti a tojóhoz. A tojó agresszivitása nem feltétlenül a párzási kedvvel függ össze, valószínűbb, hogy a territóriumát védi a számára idegen betolakodótól. Talán eredményesebb lenne a hím kalitjába tenni a tojót, mint fordítva.
Nem derül ki a levélből, de valószínű, hogy két hím teknősről lehet szó. Kifejlett korban a hímek gyakran verekszenek egymással. A harc közben a domináns teknős akár súlyosan meg is sértheti a gyengébbet. A másik lehetőség, hogy egy párról van szó és a hím udvarolni próbál a nősténynek.
Azt javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Minél előbb, annál jobb!
Kistestű pontylazac-csapattal (pl. fekete tetra, vörös neonhal stb.) bővíthető még az akvárium, de én inkább a jelenlegi létszám és nem a tartott fajok számának növelésére helyezném a hangsúlyt. Feltételezem a "sárga úszójú páncélosharcsa" fantázianév alatt a Corydoras sterbai fajt értjük. A páncélosharcsákra általában igaz az, hogy csapatban élnek, ezért akváriumban is így jó őket tartani, tehát legalább 6 egyedet (ebben az akvárium 8-10 is "elfér"). A törpe szívóharcsa csapat is bővíthető, kifejlett korban is igen kis méretű és békés halak.