4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Elképzelhető, hogy valóban a tüzelés miatt étvágytalanabb a kutya, de ezt látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz megítélni, mert lehetnek közben olyan bajai, amit Ön esetleg nem vesz észre, de egy állatorvos igen. Jobb lenne ha meg tudná mutatni őt orvosnak. Egyébként a felnőtt korú kutyákat elegendő naponta 1x etetni. 2 évesen már ő is felnőtt. De ettől sokan eltérnek, és 2x adnak enni.
Legvalószínűbb, hogy a költözéssel, táplálékváltással járó stressz miatt egy korábban lappangó megbetegedés (talán chlamydia) tünetei látszanak. De lehet rossz minőségű táplálék felvétele is az okozó. Így látatlanban egy széles spektrumú antibiotikum kezelés tűnik megoldásnak, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Könnyen elképzelhető, hogy valamilyen hiánybetegség (elsősorban fehérjehiány) lépett fel nála, illetve az ásványianyag-háztartás rendellenességeire lehet gondolni. Állatorvossal kellene konzultálni a takarmányozási rendellenesség kiküszöbölése végett.
A legyek általában a sérült, nedvedző, váladékos, azaz a beteg bőrfelületeket támadják meg. Tehát először az állatot minél légymentesebb helyen kellene tartani - ha ez sikerül -, a bőrfelületről a szőrt alaposan lenyírni, naponta többször fertőtleníteni, de ha már ilyen komoly a helyzet, akkor a kutyát mindenképpen állatorvosnak látnia kellene. Létezik egy spray, amivel elég jók a tapasztalatunk, de azt csak állatorvosnál, vagy állatpatikában vényre szerezhet csak be (Kubatol Pix spray). Dr Fekete Richard
Egy alapos kivizsgálás (vérvizsgálattal, székletvizsgálattal) minden bizonnyal választ adhatna a kérdésre. Jó étvágy mellett a soványság, lesoványodás hátterében gyakran bélférgesség van. A negyedévenként végzett féregtelenítés (soványság nélkül is) melegen ajánlható. Keressék fel állatorvosukat.