4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kígyók várható életkorát számtalan tényező befolyásolja (tartási körülmények, betegségek, származás, stb). Az óriáskígyók viszonylag hosszú ideig elélhetnek fogságban, különösen ha számukra megfelelőek a tartási körülmények. Ideális esetben a szivárványos boa 20-30 évig is élhet fogságban.
A madarak környezete hatékonyan mentesíthető az élősködőktől, például a patikákban kapható Neostomosan készítménnyel is. Megfelelő hígításban ez a pávákra is használható. A papagájokra inkább a hosszantartó hatású spot on készítményeket javaslom. Saját parkunkban jelenleg, a madarak méretétől függően az Ivermectin (1 csepp 500g), vagy Ivermectin light készítményeket alkalmazunk. Olvass tovább! A 10 leggyakoribb hullámospapgáj betegség
Mikor a kutya ´rendetlenkedik´, akkor a gazdinak oda kell koppintania ezzel a kis műanyag üveggel egyet a kutya nózijára. Így ugyan fájdalmat nem okoz,de amikor meglegyinti a kutyát,akkor annak leáll a csibészkedő viselkedése,felkapja a fejet arra,hogy ´hoppá, mi is törtent itt?´ Ilyenkor lehet,hogy ismét próbálkozni fog. Ekkor ismét az orrára kell koppintani (finoman,nem odaütni,nem fájdalmat okozni!). Mikor a kutya orrára koppint a gazda,közben tisztán, érthetően ás határozottan mondja ki a tiltó szót: NEM. Így az orronkoppintás és a NEM tiltás társul egymással (azaz kondicionálódik) a kutya fejeben, s így megtanulja,hogy az a bizonyos dolgot nem szabad csinálnia,ami miatt meglegyintette a gazdája. Megköszönnénk,ha visszajelezne a gazdi,hogy segített-e a tanács. (info@haziallat.hu címre) Amennyiben további gond volna,kérjük lepjen velünk kapcsolatba, hogy egy személyes találkozzon meg tudjuk figyelni a kutya és gazdi kapcsolatát és személyre szabott,pontosabb javaslatokat,tanácsokat tudjunk adni.
Alapszabály, hogy nincs túl nagy méretű kalitka. Nimfának egy 40 x 60 x 60cm méretű kalit már elegendő, de minél nagyobb, annál jobb. A papagájokat általában nem zavarja a tv, monitor. A papagájok értelmes madarak, így nem felejtik el a gazdájukat. Persze ennek feltétele, hogy előbb kialakuljon valamiféle kapcsolat, ragaszkodás a madár és gazdája közt. Viszont egy erőteljesen gazdájához kötődő papagájt nagyon megviselhet 2 hónap távollét.
A Háziállat.hu-n rengeteg hasznos cikket talál sok állatról, így a törpehörcsögökről is. Érdemes ezeket elolvasni, ott olyan információkat is találhat, amit eszébe sem jut megkérdezni. "...mivel az állatok nappal alszanak és szeretnek ilyenkor és a kölykök nevelésekor is ebben (a házikóban) tartózkodni! " Igen, a hangot valószínűleg azért adja, mert fél.