4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Valószínűleg a bűzmirigyével van probléma. Ez egy allergiás bőrreakció. Keressen fel állatorvost minél előbb!
A legfőbb kérdés az, hogy ez a két diónyi duzzanat konkrétan micsoda? Leginkább a torok körüli nyirokcsomók lehetnek, de azért eszembe jutna más is (pl. tályog). Szóval találgatások helyett jobb lenne inkább állatorvoshoz fordulni!
A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként a nimfának is megfelel a fürtös köles. Röptetését, csak akkor kellene megkezdeni, ha már megszokta új környezetét, valamelyest megszelídült. A kalit elég nagy ahhoz, hogy a nimfapapagáj ne törje össze a tollazatát. Éjjelente maradjon égve valamilyen irányfény, mert a nimfák hajlamosak az éjszakai repkedésre, ha valamitől megijednek. Ha hosszabb ideig(hónapokig) sem sikerül a madár megszelídítése, illetve magától nem megy visza a ketrecébe, akkor a reptetését olyan helyiségben célszerű, amely elsötíthető a megfogás idejére, amit megfelelő fogóhálóval, vagy törölközővel való letakarással célszerű elvégezni.
Igen, amennyiben nincs megfelelő számú búvóhely az akváriumban, akkor a frissen született kis guppikat a felnőttek rendszeresen teljes mértékben elfogyaszthatják.