4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Ha a gyereke szaruhártyája sérülne, akkor is otthon barkácsolná meg? És ha emiatt megvakul? A nekünk kiszolgáltatott állatokért (is) felelősséggel tartozunk. Manapság már büntetőjogi felelősséggel is. Irány az állatorvos.
A tél közeledtével gyakran csökken a fogságban tartott hüllők (így a teknősök is) étvágya. Ebben első sorban a hőmérséklet csökkenése, illetve a nappalok hosszának rövidülése játszik fő szerepet. Alacsony hőmérséklet következtében csökken a teknősök szervezetének működése és így kevesebbet is esznek. Érdemes ilyenkor az akvárium vízének hőmérsékletét emelni (pl. akváriumfűtő), valamint a napfény hiányát lámpával pótolni. Ha ennek ellenére nincsen változás az étvágyában érdemes egy hozzáértő állatorvost felkeresni, nincs-e valamilyen betegség a háttérben.
A cica szemét nézesse meg állatorvossal, mert látatlanban nem tudom, nincs-e szaruhártya sérülése? Ebben az esetben nem mindegy, milyen szemcseppet javasolunk a gyógykezeléshez. A másik probléma kiküszöbölésére javaslom, hogy vegyen a cicáknak fedeles macskavécét, akkor nem sikerül mellé a "produkció".
Többféle probléma okozhatja. Ezek közül első helyen a táplálékallergiát említeném. Egy alapos állatorvosi kivizsgálásra lenne szükség.
Egy alapos kivizsgálást javasolok, ami a labor vérvizsgálatot is magába foglalja hiszen a leírt tünetet a gyomor megbetegedésén kívül más szervek /pl.máj,vese/ elváltozása is előidézheti.