4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Nem biztos, hogy beteg a kígyó. Vedlés közeledtével a kígyók szeme elhomályosodik, szürkévé, opálossá válik. Ilyenkor a régi és a képződő új bőr között ún. vedlési folyadék halmozódik fel, ami az elszíneződést okozza. Ennek során a kígyók rosszabbul látnak és gyakran elvonulnak a rejtekhelyükre. Sokszor a táplálkozást is beszüntetik. Ha mindkét szemén jelentkeztek a leírt tünetek, úgy elképzelhető, hogy vedléshez készül. Ez természetes jelenség. Ha csak az egyik szemén tapasztalható a probléma, úgy nagy valószínűséggel valamilyen sérülés érhette a kígyót, ami állatorvosi ellátást igényel.
A hasmenés többféle betegség tünete is lehet (bélgyulladás, táplálék intolerancia, paraziták, stb.). Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi van a háttérben. Ehhez szükség lehet bélsár- és vérvizsgálatra is. A legjobb, ha felkeresik a kezelő állatorvost.
A lakásokban tartott papagájok vedlése általában folyamatos tollváltás, de előfordulnak intenzívebb időszakok is. A jelen tollhullás oka is ez lehet. Amennyiben a madár kóros mértékben, nagyobb egybefüggő testfelületen kopaszodni kezdene, akkor forduljon állatorvoshoz.
1./ nem késő 2./ nagyban hozzájárulhat a kutya jelenlegi szexuális indíttatású viselkedésének enyhüléséhez, de nem egyedüli megoldás 3./ nem
A könnytől gyakran lesznek barna foltok más kutyusokon is, főleg akkor feltűnő ha a blöki fehér szőrű. Ezt vagy rendszeresen eltávolítod valamilyen speciális termékkel. Jó ha oldja egy kicsit zsírt is. Itt találsz több ilyen terméket: http://www.selbruha.hu/webbolt.php?k_csop=42 Vagy lehet kapni már gyógyszert is erre. Egy állatorvos honlapján olvastam erről a szerről. Azt tudom, hogy kúra szerűen kell adni nekik, de nem tudom,hogy valóban jó-e. Állítólag nincs mellékhatása, segít lebontani azokat az anyagokat a könnyben, amik befestik a bundát. Sosem találkoztam még vele, de állatorvosoknál már elvileg lehet kapni. A nevére sajnos nem emlékszem.