4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A kiscica szeme 6-12 napos kora között, általában 8 napos korában nyílik ki. Sajnos, kiskorában is megbetegedhet, mint ahogy egy csecsemő is. A mamája biztonságban szeretné tudni a picit, ezért gyakran változtatja a rejtekhelyet.
Az új cica féregtelenítése és bolhátalanítása nélkül ne találkozzon a régi cicával. Oltásai nem nagyon lehetnek, hiszen 8-12 hetesen kell őket elkezdeni oltani. Ha a régi cica oltva van akkor nem kaphat el semmi komoly betegséget tőle. Ajánlatos azért az új jövevényt a találkozás előtt megvizsgáltatni állatorvossal.
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
Látatlanban nem tudok túl sok okosat mondani és azt sem javasolnám, hogy otthon kezelgesse a hörit, mert ezzel több bajt is okozhat, mint hasznot. Ha nem "önálló", meg kellene kérni azt az embert, "akitől függ", hogy segítsen Önnek elvinni az állatot állatorvoshoz! Biztosan fog segítséget kapni! Hisz a XXI. században már minden ember belátja, hogy ha egy állat beteg, akkor az szendvedéssel járhat és ezért mihamarabb segítséget kell nyújtanunk számára!
Megfelelő táplálás mellett ezek az apró állatkák szépen növekedésnek indulnak és általában elérik akár a 20 cm nagyságot és a 25 éves életkort is.