4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A leírt tünetek hátterében többféle ok is lehet. Akár mérgezés is. Az elpusztult állat tetemét érdemes lett volna felboncoltatni, mert az ott talált leletek birtokában a még élő, de beteg másik macska kezelése eredményesebb lehetne. Az állattartónak törvénybe foglalt kötelessége állata megfelelő állatorvosi ellátásáról gondoskodni! Ezért elfogadhatatlanok azok a kifogások, hogy "nincs módom állatorvoshoz vinni", "nincs pénzem a kezelésre", stb. Az állattartó felelőssége az, hogy mielőtt állattartásba kezd, felmérje a lehetőségeit. 1. Tud-e az állatnak megfelelő életkörülményeket biztosítani? 2. Tudja-e megfelelően táplálni? 3. Tud-e az állatra kellő időt fordítani (foglalkozni vele)? 4. Tudja-e biztosítani számára az alapvető állatorvosi ellátást? Ha kell, el tudja-e vinni az állatorvoshoz, vagy tudja állni az állatorvos kihívásának költségeit? 5. Tudja-e állni az esetleg szükséges drágább állatorvosi beavatkozások költségét (pl. műtétek)? Ha a fenti kérdések egyikére is nemleges a válasz, nem teljesül a "jó gazda gondossága" követelmény, amely ma már alapvető az állattartásnál.
Igen, kell nekik! Itt még több info-t megtalálsz róla: http://www.haziallat.hu/terrarium/izeltlabu-fajok/kubai-kekrak/8/
A kutyus egyen napi 1X jó minőségű light száraz tápot, mozogjon többet (sétáljanak, labdázzanak), és ha ez sem segít forduljon állatorvosához, mert a túlsúly hátterében hormonális okok is lehetnek (pajzsmirigy működésének zavara, Cushing-kór). Jó fogyást kívánunk! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Érdemes lenne jelezni állatorvosának, mit tapasztalt. Ilyen esetben fontos lehet néhány RTG felvételt készíteni (ún. natív és kontrasztos felvételeket), hogy kiderüljön, nem okoz-e valóban (részleges) bélelzáródást egy ilyen kukorica csutka darab.
Ez nem kérdés! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! (Több oka is lehet, pl. Perthes kór)