4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Nem írta, pedig fontos, hogy látta-e állatorvost ezt az állatkát, vagy csak saját maga próbálkozott a kezelgetésével? Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigye el egy kisállatrendelőbe, és ott vizsgáltassa meg, aztán majd a kolléga ad megfelelő gyógyszereket. A deguk sokféle szerre érzékenyek lehetnek, nagyon nem mindegy, hogy mit kapnak, az emberi szerek akár mérgezőek is lehetnek. Arra pedig, hogy miért esett vissza a tüsszögésbe, csak akkor lehet válaszolni, ha kiderül, mi is (volt) a baja.
Valószínűleg a tavasz megérkezésével a hím hormonjai is "beindultak". Odú felhelyezésével, bőséges táplálással elérhető, hogy szaporodjanak, ezek hiányában előbb-utóbb a hím is lenyugszik.
Mennyi idős az állat, mit kap enni? Valószínűleg a táplálék nem megfelelő számára. Mivel rágcsálóról van szó, folyamatos nőnek a metsző fogai, állandóan rágnia kel, hogy koptassa őket.
A nimfák szárnya különösen könnyen kivérzik, de a sérülés gyorsan gyógyul. A sebet lelehet kezelni Betadin oldattal, de egy vad madár esetén ez több stresszel jár, mintha hagyná a gyógyulást a "természetre".
Kedves gazdi ! A leírása alapján az kutya általános állapota kiváló, de a nyelv fehér, ez arra utal, hogy vagy bármilyen okból vérszegény, vagy a vérnyomása alacsonyabb a szokottnál. Nem tudom, mit eszik, és mennyi vizet iszik a kutya. Ha valóban feltűnően fehér a nyelve, én mindenképpen egy teljes belgyógyászati kivizsgálást, vérvizsgálatot javasolnék, nagy rutin lekérését a labortól, valamint a bélásár parazitológiai vizsgálatát, ebből már el lehet jutni a jelenség oktanához. Dr Kiss Gabriella