4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Hát az eléggé szomorú tény, hogy ilyen korban hozták el a tenyésztőtől - számtalan dolog rejtőzhet a háttérben, ami erősen befolyásoló tényező lehet. Amennyiben a beengedés hatására elmúlik a tünet, akkor milyen épeszű- mai európai - társállattartási indok szól ellene ? Mi az, amit igazán muszáj ? Kutyát, vagy ha éppen úgy tetszik- Border Collie-t - tartani sem muszáj. Ha tudják a megoldást, akkor nincs kérdés!!! Alakítsanak ki a kutyának egy megfelelő pihenő- és alvóhelyet, és engedjék be.
Kedves Habcsók! Nem a szakszerűtlen fogalmazás, hanem a pontatlan meghatározás nehezíti a pontos választ. Jó lenne tudni, hogy a "pipi" milyen madár, mennyi idős, és mióta beteg. Minthogy egy helyről jött állatokról van szó, és csak egynél van panasz, feltehetően nem fertőző betegségről van szó. A legvalószínűbb a vitaminhiány, de lehet valamilyen parazita is a háttérben. Célszerű elkülönítetten etetni és tartani, ha nem változik, állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Így utólag, a részletes kórisme nélkül nem tudok kérdésére válaszolni. Forduljon bizalommal a kezelő kollégához ezzel a kérdéssel. Üdv
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak létfontosságú a víz, ezért folyamatosan lehetőséget kell adni rá, hogy igyon, önitató segítségével. Mivel nem ismeri a szerkezetet, elképzelhető, hogy először nem iszik belőle, ilyenkor kedvenc zöldségével be kell kenni a szopókát, amelyet megszagolva a víz kifolyik. A víztől semmi baja nem lesz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Én azt gondolom, ez az eset jóval egyszerűbb annál, mint gondolnák. Teljesen biztos vagyok abban, hogy a kutyájuknak a gerinckopás, meszesedés miatt alakult ki a hátsó testfél bénulása. Ez egy tipikus és nagyon gyakori kórkép, a nagytestű kutyafajták és ilyen keverékek döntő többségénél ez okoz idős korukban ilyen tünetet. A gyulladásos folyamat is ennek a következménye. Ezekben az esetekben a gerincvelő összenyomatás alá kerül a csontnövedékek miatt. A gyógyulásra minimális (szinte nulla) az esély. Dupla vagy semmi alapon erős szteroidokkal lehetne próbálkozni, ez talán segít, de lehet, hogy már ez sem. Nagyon el kel gondolkozni azon, érdemes-e ebben az állapotban megtartani őt, nem lenne-e jobb békességben elaltatni? (A patkányos elgondolásuk egészen biztosan tévút, felejtsék el!)