4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Azt sem könnyű megmondani, hogy Ön mit tegyen, meg azt sem, hogy mit tegyen a párja. Minden esetre a helyzeten elsősorban a párja tudna változtatni: • etesse a kutyát • játszon a kutyával • vigye el sétálni a kutyát, stb. A hasonló problémák megoldásakor mindig arra törekedtem a tréningek során, hogy a kutya kötődése az iránt akit elfogadott - valamennyit enyhüljön. Akit meg nem fogadott el, ott fokozatosan fölépüljön egyrészt egy kötődési/függőségi viszony, másrészt egy pozitív élményekből álló kommunikáció. 4-6 tréning óra alatt lehet látványos eredményt elérni, amelynek előfeltétele, hogy az adott fél (jelen esetben az Ön párja) is maximálisan akarjon közreműködni és partner legyen a tréningek során.
Kifejezetten nyúlnak kullancs ellen törzskönyvezett szer nincs, így mivel nyulakra nem vizsgálták be, lehet kockázata. Leggyakrabban ezeket a hatóanyagú készítményeket használják: imidakloprid+ moxidectin spot on , illetve a selamektin spot on . Ezeket a nyuszi tarkójára kell csepegtetni,úgy hogy közvetlenül a bőrére menjen. A hatóanyagok a bőr felszínéről szívódnak fel. Ezeket a készítményeket állatpatikában, vagy állatorvosnál tudja megvásárolni.
Egy bőrgyógyászati megbetegedésnek nagyon sok oka lehet, ennek felderítéséhez állatorvosi vizsgálat szükséges. Javaslom, vigye el cicáját állatorvosához. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Állatbarát! Lehet, hogy a nyuszit megcsípte egy szúnyog vagy más rovar, ennek következtében gyulladás lépett fel, ami miatt kialakulhatott a dudor. Feltételezhető, hogy sérülés, amelyet ugrás közben szerezhetett. Ha nem múlik el, érdemes megmutatni állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Atkásodás vagy allergia is okozhatja ezeket a tüneteket. Érdemes lecserélni a forgácsot szénára, hátha arra érzékeny. Ha nem csillapodnak ezután a tünetek, akkor kedvence állatorvosi segítségre szorul. Üdvözlettel: dr. Varga József