4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Ha tisztálkodáskor jelenik meg a tengerimalac szemében fehér váladék, az egy természetes folyamat, amelynek fontos szerepe van: a váladék a szem tisztántartása mellett a mosakodásban is segít. Éppen ezért nem kell ellene semmit sem tenni. Ha nagyon elszaporodik, megnő a mennyisége, az lehet meghűlés, allergia jele, ez esetben állatorvoshoz kell fordulni.
Elsőnek egy viszont kérdés: miért simogatja (ez egy pozitív élmény, jutalom, dicséret a kutya részére - ha nem csalnak ismereteim !) a kutyát amelyik morog ??? Valószínűnek tartom, hogy vagy valamilyen kettőjük közötti kommunikációs félreértés, vagy a kutya részéről kezdeti domináns megnyilvánulások vannak a jelenség mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követően, a kutya és a tartási körülmények ismeretében tudok használható tanácsot adni.
A szobában elengedett cukormókus bebújhat az ülőbútorok huzata, vagy a párna, takaró alá, így ha nincs szem előtt, vigyázni kell, nehogy ráüljünk. A nyitva hagyott fiókba is bemászhat, amit véletlenül rázárhatunk. Veszélyt jelent a ventilátor és a hősugárzó is, valamint a virágváza se kerüljön az útjába, mert ha összetöri, a szilánkokkal megvághatja magát.
A szabály: a kölykök legalább négy hetesek legyenek, mikor az első fürdőjükre sor kerül. A fürdetésről bővebben a csatolt cikkben olvashat.
Igen, még kell egy kis idő neki, hogy megszokja az új környezetét, és akkor kimerészkedik majd.