4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
T. Gazdi! Mennyi a testhőmérséklete? Megmérte? Ha kapott lázcsillapítót akkor türelem, de ha holnapig nem javul a helyzet holnap ismét keresse fel a kollegát. Üdvözlettel: dr.S.R.
Kedves Állatbarát! A szőrhullás oka fertőzéses eredetű pl. bakteriológiai vagy gombás, de gyakran előfordul atkásság is. További okként szerepelhet kontakt-allergia vagy hormonális hátterű betegség. Minden esetben bőrkaparékvizsgálat ad egyértelmű választ a kérdésre. Ezért javaslom, vigye el kedvencét állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Vissza kellene vinni a kollégához a panasszal, ő valószínűleg kezelni fogja, illetve megmagyarázza az okokat. Én úgy gondolom, hogy a habos nyálzás nem az injekció következménye, hanem az ugyanakkor adott nem jó ízű féreghajtó miatt alakult ki. Üdv: dr Fekete Balázs
A nimfahím is aktívan kiveszi részét a költésből és nevelésből, így valószínűsíthető, hogy míg az új költés kikel, addig legalább ő etetgeti az első fészekaljat. A fiókaneveléshez etetett lágyeleség sarkalhatta új költésre a párt. Naponta legalább egyszer meg kell nézni, hogy a fiókák meg lettek-e etetve(ha éhesek, hangosan "kiabálnak"), ha úgy tűnik, a szülők elhanyagolnák őket, akkor vagy a tojásokat kell elvenni, vagy a fiókákat kell kézzel felnevelni. Legegyszerűbbnek a tojások elvétele tűnik, mielőtt azokat kikölteni kezdenék a szülők. Érdemes megvárni, hogy "megkotlik" a madár, mert különben előfordulhat, hogy túl sokáig próbálkozik a tojásrakással, ami kalciumhiányt, angolkórra emlékeztető tüneteket okozhat még folyamatos ásványianyag ellátás esetén is. De, ha nyilvánvalóan elhanyagolják a fiókákat, akkor a lágyeleség mennyiségének radikális csökkentése, zöldeleség teljes megvonása lehet megoldás. Akár egy héten túl is. Így csökken a szaporodási kedv, viszont a már több hetes nimfafiókát, akár száraz magkeverékkel is felnevelik a szülei. Csak megjegyzem, hogy több nap korkülönbség van a képen látható fiókák közt, melyek közül kettő csak pár naposnak tűnik. Ha friss a kép, nem lesz egyszerű a fiókák felnevelése:(
Kedves Éva! Ivartalanítás után valóban előfordulhat a hólyag záróizmának renyhesége és éjszakai bepisilés. Erre egy kis hormonpótlás megfelelő lehet (incurin), de ennek lehetnek olyan mellékhatásai, ami hasonlít az igazi tüzelésre. Tehát ez magyarázhatja a viselkedés változását és a nemi működés látszólagos beindulását. Esetleg az adag némi csökkentéséval lehetne próbálkozni. Mindenesetre, ha a probléma továbbra is fennáll, akkor mindenképpen meg kell mutatni a kezelő állatorvosnak. Üdvözlettel, Dr. Szaniszló Ferenc