4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Állatbarát! A jelenlegi viselkedésének oka a környezetváltozás. Valószínű, nem érzi jól magát. Elképzelhető, hogy csak nagyon melege van. Hűvösebb helyen (kb. 25 fok) kellene tartani, ami világos, szellős, de nem huzatos. Ha ennek ellenére sem produkálja egy-két napon belül az eredeti viselkedési formáját, meg kellene mutatni állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves coli24! A nyuszit vigyék el állatorvoshoz, aki a vizeletmintából megállapítja, hogy a vizelet a vér vagy valamilyen színezék miatt pirosas színű. Ha valamilyen gyulladás okozza a piros vizeletet, a szakember megállapítja az okokat, és előírja a megfelelő kezelést.
Kedves Julcsi! Nehéz véleményt mondani a kutyusának az esetéről, jó lett volna, ha minimum egy fotót küld a fülről. A fül egy érzékeny, nehezen gyógyuló terület, látatlanban úgy gondolom, a sebet állatorvosnak kellene ellátni és kutyájának lehet, hogy antibiotikumra és gallérra is szüksége lenne. Forduljon állatorvosához, segíteni fog! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet www.kisallatkorhaz.hu
Bőrbetegségeknél látatlanban rettentő nehéz bármit mondani, és amint a leírásból is látszik, sajnos még látva sem könnyű! Igen, én azt gondolom, ezzel a problémával ebben a stádiumban mindenképpen bőrgyógyászati specialistához érdemes fordulni. Budapest környékén a SZIE-ÁOTK klinikájának bőrgyógyászati szakrendelését tudnám ajánlani ( http://www.univet.hu/units/belgyogyaszat/index.php?p=szakrendelesek〈=hu ).
Az én kédésem, hogy bolhairtós, vagy sima nyakörv, miért hullott ki a szőre? Túl szoros volt a nyakörv, vagy alergia lépett fel? Én elvinném szakértőhöz, a nyakörvvel együtt. Üdv