4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Az egerek többségét lehet együtt tartani. Akkor szokott probléma lenni, amikor két hím úgy van együtt, hogy nőstények is vannak velük. Meg kell próbálni két párt kialakítani, így egyik sem lesz egyedül.
Ha egy bolha van,akkor biztos van több is. Érdemes állatorvostól venni bolha ellenes készítményt. Létezik többféle készítmény is , pl. advantage ami nyúlra is van törzskönyvezve.
Sajnos ilyen fiatal kis nyulakat nagyon nehéz felnevelni és sokszor nem is sikerül. A nyúl tej összetétele elég egyedi.Sajnos itthon semmilyen nyúl számára ideális tejpótló nem érhető el. Így a kecske tejet és probiotikum (lactiferm, bio-lapis) tudom ajánlani. Fontos,hogy testmeleg legyen a tej.
Kedves Gazdi! Gyakran előfordul, hogy a kutyák, miután megpróbálták a konzervet, nem hajlandóak elfogyasztani a száraztápot. A probléma megoldása a rendszeres, egyféle (lehetőség szerint jó minőségű) táppal etetés. Minden nap ugyanakkor tegye ki kutyája elé az eleséget, majd negyed óra elteltével vegye el, függetlenül attól, hogy megette-e. Két-három nap után kutyája enni fog. Felhívjuk figyelmét, hogy az eleség visszautasítása egyes betegségek (pl fogproblémák) tünete is lehet, ezért figyelje a kutya viselkedését is. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Bármilyen harapás esetén 14 nap a megfigyelési idő, ami alatt az állatot tilos kezelni, oltani meg még inkább. Szerencsés lett volna jelezni az esetet a menhelyen, hogy ott fejezzék be a megfigyelést. Ezek a dolgok egyébként hatósági állatorvosi feladatok (nem magán állatorvosi mint én). Feltételezem azonban , hogy a menhelyen eleve karanténozták és megfigyelték a kutyust, mindettől függetlenül. Javaslom, vegye fel a kapcsolatot a menhelyi Kollégával!