4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Ha ínygyulladása van, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Az apró metszőfogak hiánya nem okoz komoly rágásproblémát.
Az orrnyílások körüli viaszos bőr meglehetősen sérülékeny, így könnyen kivérzik, de legtöbbször kezelés nélkül is gyorsan regenerálódik. A sérüléseket Betadin-nal érdemes fertőtleníteni.
Üdvözlöm! Először is szerintem nagyobb terrárium kellene, illetve legalább 15 cm mély víz. A hőmérséklet nagyon alacsony! Egy termosztátos vízmelegítőt állítson 28 C- ra. A páncélon lévő foltok szerintem gomba. A páncélt Betadinnal kenje be. A hideg miatt változott meg szerintem a viselkedésük. Tehát meleg, napozás és vitaminozott étel bőségesen!
A tollhullás valószínűleg a vedlési folyamat természetes része. Vizsont, ha a "hapcicás" nem múlik el, esetleg még fel is erősődik, úgy állatorvost kell felkeresni.
Léteznek macskák számaára kitalált illatanyaggal rendelkező szerek, melyek ezeket a problémákat próbálják megoldani. bár ez nem valószínű, hogy állatorvosi kérdés. de forduljon a kezelő állatorvosához. Üdv