4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Sajnos a kiskutyák egyszer felnőnek, és ha nincs a közelben egy idősebb, aki megnevelje őket, akkor nagyon el tudnak szemtelenedni. Rákiabálni nem érdemes, mivel ebben a helyzetben, az anya magára veszi a szidalmat, amire visszahúzódik. A kölyök önbizalma ezután, csak még erősebb lesz. Ha esetleg, ráhagyja az idősebbre, hogy türelme fogytán megnevelje, valószínű, hogy a durva játékot abba fogja hagyni.
Nehéz megválaszolni a beteg vizsgálata nélkül a kérdést. Tény, hogy gyakori az angol bulldog tenyészetekben az un. fókaláb, amely mindkét hátsó láb deffektusát jelenti, teljesen nyújtva hátul vannak a lábak és nem tud járni az állat. Egyoldali elváltozással még nem találkoztam! Véleményem szerint, ha ajándékba kapja, akkor fogadja el és meg kell vizsgáltatni egy szakemberrel.
Egy meleg terráriumban, nedves talajban gond nélkül kikelnek a kis teknősök!
Szerintem mindössze egy szokásról van szó. A cicája szereti, ha van a feje alatt valami alvás közben. Viszont ha a "fuldoklásos" tünetek tényleg súlyosak, akkor érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
A mostani viselkedése teljesen normálisnak tűnik! Valószínűleg az ellés közeledtével majd megnyugszik, feltéve ha biztonságos és minden tekintetben megfelelő helye van. Az ellés előtt fészket fog készíteni, amiben megbújhat és itt lezajlik az ellés. Különösebb konkrét ellés előtti tünetek nemigen vannak.