4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Egy bőr vagy nyálkahártya területen a pigment elvesztése lehet teljesen ártalmatlan jelenség, ami csak esztétikai probléma, kezelést nem igényel, DE lehet többféle betegség tünete is. Ilyen betegségek lehetnek pl.: idült gyulladás, autoimmun bőrbetegség, vagy akár daganatos elváltozás is. A súlyosabb problémák kizárására érdemes felkeresnie egy bőrgyógyász állatorvost. Tisztelettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A jelenségnek több oka lehet: - valamilyen szervi probléma, bőr/szőr betegség okán a kutyának kellemetlen érzése vagy fájdalma van a hátsó lábaiban - a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hyperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata - a kutya unatkozik, magára akarja vonni a figyelmet mert a tartási körülményei nem megfelelőek A kiváltó okok tudatában lehet megfelelő terápia vagy tréning módszert javasolni.
Igen, az ilyen jelek azt mutatják, hogy a hátizomnál problémák lehetnek. Ez lehet nem megfelelő bemelegítés,vagy rosszul illeszkedő nyereg, esetleg rossz lovaglási technika. A lovaknál ugyan úgy szükséges a bemelegítés, mint bármely más sportban. A legjobb, ha futószáron mozgatjuk a lovat mielőtt felülnénk rá, így a hátizmoknak is van ideje bemelegedni. Amennyiben valóban fennáll a hátizom merevség, célszerű beiktatni pár hetes pihenőt a lónak, ezalatt az idő alatt természetesen a masszázs, és egyéb fizioterápiás kezelések, pl. mágnesterápia is nagymértékben lazítja az izmokat, ezáltal enyhül vagy megszűnhet a hátfájás.
A Labrador Retriever - vadászkutya. A Labrador Retriever - nem őrző kutya. Mit ért megvesztegetés alatt ??? (Sokan a jutalomfalattal történő nevelést és tanítást tévesen így nevezik !) A Labrador Retriever - a nagytestű kutyák kategóriájába tartozik (lásd. fajtastandard, testméretek) Szereltessen be egy elektromos riasztó berendezést !
A baromfitápok többsége gyógyszert tartalmaz, ami a galambokra letális is lehet. A száraz, por formájú táp végképpen nem alkalmas a galambok etetésére. A kikelt galambfiókák számára energiaforrást jelent az első napokban a folyamatosan felszívódó szik, de mivel fokozatosan kell átszokniuk szilárd táplálékra, így a kelést követő néhány órán belül megkezdődik az etetésük. Mivel nem fészekhagyó madarakról van szó, ezt a szülők végzik. Mesterséges felnevelésük, ha egyébként a szüleik etetnék őket, értelmetlen. A magára hagyott fióka nevelése igényel némi szakértelmet.