4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Viszket?
Feltétlen keressen fel egy állatorvost! Valószínűleg húgyhomok/húgykő okozta elzáródás okozza, de ha egy makacsabb húgyhólyaggyulladás, akkor is gyógyszeres kezelésre van szükség...
A kutyájuknak valószínűleg hólyaghurutja van. Tüzelés közben erre nagyobb az esély. Ha 2-3 napon belül nem észlelnek javulást, akkor mutassák meg állatorvosnak.
Tisztelt Ambrus! Elképzelhető, hogy valamelyik hátsó zápfog gyökere gyulladt be, vagy álkapocs izület gyulladása alakult ki. Mindenképpen indokolt az orvosi vizsgálat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu