4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Biztos, hogy nincs köze az évekkel ezelőtti betőréshez. Vizsgáltassa meg állatorvosával feltétlenül!
Kedves Gazdi! Ha továbbra is köhög vigye el állatorvoshoz, mert akár légcső-összesesés is lehet a háttérben. Ha mindent lenyel és felvesz, akkor felügyeletet igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Aggodalma jogos. Nem stimmel a fajta, az oltások is túl koraiak lennének. Nem tudom szerepel-e állatorvos pecsétje a könyvben? Azt ugyanis nem a tenyésztőnek kell kitölteni hajnalban, hanem az állatorvos állítja ki az első kezeléskor (féregtelenítés vagy oltás), aláírja, lepecsételi több helyen is. Microchipnek is kellene elenni a kutyában, ugyanis tulajdonos váltásnál már évekkel ezelőtt is kötelező volt , előbb, mint az általánosan kötelező chipelés. Az első oltást 7-8 hetesen szoktuk adni, de lehet már 6 hetesen is. Semmi gond, ha mégis kapott előtte, 2 hetente akkor is javasolt az oltás. Vigye a kutyát most a választott állatorvosához, ő tudni fogja, mi a teendője.( valószínűleg kiállít egy új könyvet szabályosan)
Legelőször is azt kell eldönteniük (de sürgősen), hogy valaha akarnak-e még kölyköket a kutyájuk után, vagy sem? Ha nem, akkor minél hamarabb végeztessék el az ivartalanítási műtétet. Ha pedig igen, akkor a következő tüzelésnél próbálkozzanak befedeztetni. Ha nem lesz eredmény, akkor utána ivartalaníttassák. Ennyi "várakozás" még talán "belefér".